ÇALIŞMALAR

Neler olup bitiyor?

Baterizm'de davulculuk konusunda tecrübeli olduğumuzu bilmek içinizi rahatlatacaktır, çünkü bir öğrenciyi sıkıntıya sokan en büyük unsurlardan biri hocanın hazırlıksız olmasıdır. Dersin başında “Geçen hafta ne yapmıştık yaa”, “Bu hafta ne göstersem sana... Hmm... Hah! Bak şimdi...” şeklinde cümleler insanın şevkini kırıyor, biliyoruz. Bizde böyle sıkıntılı hususlar yok, içiniz rahat olsun. Baterizm'de eğitim programımız hazırdır, müfredat bellidir. Birinci derste ne yapılacağı, ikinci derste bunlara ne katılacağı önceden planlanmış, önceki öğrencilerimizle denenmiş, başarılı olunmuştur. Baterizm'de emin ellerdesiniz, içiniz rahat bir şekilde davulunuzu öğrenmeye odaklanabilirsiniz.

DERS YÖNTEMİ

Seviye Tespit

Derslere başlamadan önce öğrencilerimizin seviyesini belirliyoruz. Daha önce davul başına geçmemiş arkadaşlar için doğru oturma, tutuş, nota bilgisi gibi seneler boyunca davul çalsak dahi her zaman ihtiyacımız olacak disiplinleri veriyoruz. Bu seviyede bilekleri ve ayakları yeterli seviyeye getirmeye çalışıyoruz.

Ne Tarafa Gidiyoruz?

Hobi olarak da çalacak olsanız, yarı profesyonel veya profesyonel olmak da isteseniz, önce hedefimizi belirliyoruz. Belli bir çalışma disiplinini oturttuktan sonra ise çalışmalara artık size özel olacak şekilde yön veriyoruz. Sizin istekleriniz, ihtiyacınız olanlar göz önünde bulundurularak en iyi şekilde gelişmenizi sağlamaya çalışıyoruz.

Komple Davulculuk

Bunların dışında davulunuzu kurma ve toplamayla alakalı, ekipman bilgisi ve bilhassa önemli olan davul tonlama ve kayıt alma çalışmalarını özel olarak gösteriyoruz.

NELER DEDİLER?

Bankada yoğun tempolu bir günün ardından Baterizm’de ritm ve tempo! Enerjiyi geri kazanmak için Baterizm yeter..

Jalan Albak

Kendimi evimde gibi hissediyorum. Çok sıcak davullar : )

Barış Kalem

Davul Nedir? Fransızca'dan gelip Türkçe'ye davul olarak yerleşen vurmalı çalgılar takımına denir. Şarkıların kalp atışı olup, beyni Stüdyo Baterizmdir.

David Belifanti

Muppet Show'da Animal olmanın yolu Baterizm'den geçer.

Aykut Dinçer

Ondan sonra işte...

Baterizm

Müfredat (bunları öğretiyoruz yani)

-Stick Control (Bilek Hakimiyeti)
-Syncopation
-Independence (El ve ayakların bağımsız hareket edebilmesi)
-Ritmler (Rock, Funk, Jazz ve Latin)
-Play Along (Şarkı üzerine çalma)
-Ensemble (Grup çalışması, bir veya birden fazla müzisyenle çalma)

Avantajlar (çaylar bizden)

Önceden bahsettiğimiz gibi Baterizm’de dersleri teke tek yapıyoruz. Derse geldiğinizde davulların başında bir öğrenci ve bir öğretmen olacağız sadece. Grup arkadaşınızın işi çıktı da dersi haftaya yapalım yok, “Hoca bana daha az ilgi gösterdi” yok, bir hafta siz gelemediniz “Adam almış yürümüş ben geride kaldım yahu” yok. Bütün tecrübe tamamen sizinle alakalı, kafa rahat. Provalı paketlerimizi özellikle tavsiye ediyoruz, öğrencilerimize yaptığımız prova kıyağı kaçırılacak gibi değil.